Rodinné atrakcie Voľný čas

Lyžiarske strediská Voľný čas

7 min

Jasná - Nízke Tatry

Najväčšia a najmodernejšia aréna zimných športov na Slovensku, ktorá sa rozprestiera na oboch stranách Chopku. Nájdete tu viac ako 50 km upravených zjazdoviek, 20 lanoviek a vlekov s garanciou snehu až 5 mesiacov v roku. Nadmorská výška: 900 - 2024 m.n.m.

...viac info.
4 min

Ski Žiarce Pavčina Lehota

Malý rodinný Ski areál sa nachádza pri vstupe do Demänovskej doliny, nad obcou Pavčina Lehota. V zimnej sezóne tu nájdete 2 zjazdové trate v celkovej dĺžke 1600 m a 2 lyžiarske vleky. V letnom období je v areáli v prevádzke bobová dráha. Nadmorská výška: 760 - 907 m.n.m.

55 min

Ski areál Roháče-Spálená

Ski areál sa nachádza za obcou Zuberec v krásnom prostredí Západných Tatier. Nájdete tu 5 zjazdových tratí v celkovej dĺžke 4600 m, 3 lyžiarske vleky a 2 sedačkové lanovky. Garancia snehu takmer 5 mesiacov v roku. Nadmorská výška: 1090 - 1460 m.n.m.

...viac info.
21 min

Ski Opalisko

Obľúbený rodinný ski areál neďaleko Liptovského Mikuláša, nad obcou Závažná poruba, v ktorom nájdete bežecké trate v dĺžke 15 km, 5 zjazdových tratí v celkovej dĺžke 3320 m, 3 lyžiarske vleky a 1 sedačkovú lanovku. Nadmorská výška: 670 - 1020 m.n.m.

...via info.
30 min

Malinô Brdo - Veľká Fatra

Vstup do Ski & bike family park Ružomberok je 8-miestnou kabínkovou lanovkou kde nájdete 7 zjazdových tratí v celkovej dĺžke 12km, najdlhšia zjazdová trať meria 3900 m, 1 sedačková lanovka a 6 lyžiarskych vlekov pre začiatočníkov a deti. Nadmorská výška: 545 -1209 m.n.m.

...viac info.
45 min

Ski Park Zuberec - Janovky

Sky areál kde nájdete zjazdové trate pre začiatočníkov, ale aj pokročilých lyžiarov. Večerné lyžovanie v tomto stredisku má svoju jedinečnú a neopakovateľnú atmosféru. K dispozícii je 6 zjazdových tratí v dĺžke 7200 m a 5 vlekov. Nadmorská výška: 730 - 1030 m.n.m.

...viac info.

Aquaparky a kúpanie Voľný čas

10 min

Aquapark Tatralandia

Skutočný tropický svet medzi masívmi Západných a Nízkych Tatier. Užite si bazény s čírou, termálnou alebo slanou morskou vodou. V Tropical Paradise si užijete prímorskú atmosféru počas celého roka.

...viac info.
20 min

Vodný park Bešeňová

365 dní počas roka si môžete vychutnávať termálny vodný raj na Liptove, kde je 23 bazénov a víriviek, 8 bazénov s termálnou vodou, bazén s morskými vlnami, alebo najrýchlejšie a najdlhšie topogány na Slovensku.

...viac info.
25 min

Aqua-Vital Park Lúčky

Oddýchnite si v jedinečnej liečivej termálnej a minerálnej vode, vďaka ktorej si Kúpele lúčky získali uznanie. Relaxujte vo vnútorných či vonkajších bazénoch, alebo vo wellness v Dependance Liptov v jacuzzi so slanou vodou.

...viac info.
18 min

Termal Raj Liptovský Ján

Areál letných termálnych kúpalísk, krytá plaváreň s plaveckým bazénom 50 m, 2 detské bazény, kľudový bazén využívajú termálnu vodu z prameňa Rudolf, ktorá má dokázateľne liečivé účinky na dýchacie cesty a pohybové ústrojenstvo.

...viac info.
18 min

Kaďa v Liptovskom Jáne

Liečivé účinky vody z termálneho prameňa so stálou teplotou 20 C°, ktorý sa nachádza na okraji obce Liptovský Ján sú známe už celé stáročia. Areál s týmto prírodným wellnessom je udržiavaný a celoročne bezplatne prístupný.

25 min

Prameň Kalameny

Termálny prameň Kalameny s teplotou vody 33C° sa nachádza v Kalamenskej doline 1 km severne od obce Kalameny. Voda je iba slabo mineralizovaná so zápachom síri. V jazierku je možnosť bezplatného kúpania počas celého roka.

20 min

pláž - Liptovská Sielnica

Prírodná pláž na Liptovskej Mare v obci Liptovská Sielnica je skvelé miesto, kde môžete počas horúcich letných dní príjemne stráviť leto na Liptove. Pláž s drobnými kamienkami a trávnatou plochou, na ktorej si určite nájdete svoje miesto na relax.

30 min

pláž - kostolík Panny Márie

Prírodná kamienková pláž na Liptovskej Mare, ktorá sa nachádza medzi hrádzou a vežou kostolíka Panny Márie. Je charakteristická pozvoľným klesaním k vodnej hladine. Pláž je obľúbené miesto turistov hlavne počas horúcich slnečných dní.

12 min

pláž - Liptovský Trnovec

Prírodná pláž na Liptovskej Mare v obci Liptovský Trnovec je už pravidelným obľúbeným cieľom milovníkov vodných radovánok. Vodné bicykle, kajaky, lodičky pre deti, aquazorbing, flybording, wakesurfing, vodné skútre, vyhliadkové plavby,...

...viac info.

História Voľný čas

20 min

Kostol vo Svätom Kríži

Drevený artikulárny evanjelický kostol patrí k najväčším dreveným stavbám v Strednej Európe a najvýznamnejší umelecký prejav slovenskej drevenej architektúry. Pôvodne bol postavený dedinke Paludza bez jediného klinca, neskôr prenesený do dedinky Svätý Kríž.

...viac info.
35 min

Vlkolínec

Podhorská osada so zachovalou pôvodnou architektúrou ľudových zrubových domov ošetrených farebným vápenným náterom. Vlkolínec je jedna z množstva Slovenských kultúrnych pamiatok, ktorá bola zapísaná v r. 1993 do zoznamu UNESCO.

...viac info.
50 min

Oravský hrad

Jedna s najväčších turistických atrakcií severného Slovenska. Národná kultúrna pamiatka, ktorá sa týči nad obcou Oravský Podzámok a riekou Orava. Rozsiahly zachovalý hrad, o ktorom prvá písomná historická zmienka pochádza z roku 1267, kedy bol kráľovským majetkom.

...viac info.
60 min

Spišský hrad

Jedna z najcennejších pamiatok Spiša, národná kultúrna pamiatka Spišský hrad, sa považuje za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy. V roku 1993 bol Spišský hrad zaradený na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

...viac info.
20 min

Skanzem Pribilina

Múzeum liptovskej dediny predstavuje typickú liptovskú dedinku s mestskými výsadami a právami mestečiek z obdobia prelomu 19. a prvej tretiny 20. storočia. Domy pochádzajú z niekoľkých liptovských dedín, prevažne z oblasti zatopenej vodnou priehradou Liptovská Mara.

...viac info.
30 min

Archeoskanzem Havránok

Archeologické múzeum v prírode sa nachádza na východnej strane vrchu Úložisko nad priehradným múrom Liptovskej Mary. Patrí medzi najvýznamnejšie archeologické náleziská na Slovensku. Dokumentuje prítomnosť keltského obyvateľstva na Liptove.

...viac info.

Turistika Voľný čas

25 min

Kvačianska dolina

Kvačianska dolina patrí medzi najkrajšie a najvyhľadávanejšie vo východnej časti Chočských vrchov. Prechádzka náučným chodníkom cez Kvačiansku dolinu trvá približne 3 hod. Pre svoju nenáročnosť je obľúbený okruh z Prosieckej doliny do Kvačianskej doliny, ktorý trvá 6,5 hod.

...viac info.
20 min

Prosiecka dolina

Prosiecka dolina patrí pod národnú prírodnú rezerváciu Prosiecka a Kvačianska dolina medzi turistami najvyhľadávanejšie doliny na Slovensku. V dĺžke asi 3,5 km sa nachádza veľké množstvo prírodných krás, vysoké skalné steny, vodopády,...

...viac info.
7 min

Vrbické pleso

Ľadovcové jazero v Nízkych Tatrách, ktoré vzniklo po ústupe ľadovca zo severných svahov Chopku a Derešov. Nenáročná prechádzka v dĺžke približne 1 km pri ktorej sa vám naskytnú zaujímavé výhľady na okolité hrebene Nízkych Tatier. Trasa je vhodná aj pre rodiny s malými deťmi.

...viac info.
7 min

Z Chopku na Ďumbier

Lanovkou na Chopok a prechod po hrebeni Nízkych Tatier vo výške 2000 m.n.m. medzi dvomi najvyššími vrcholmi Nízkych Tatier, cez Demänovské sedlo a Krúpovu hoľu ponúka nádherný výhľad na Vysoké Tatry, Liptov a údolie Hronu. Túra je stredne náročná a trvá cca 4 hod.

...viac info.
50 min

Roháčske plesá

Turisticky najatraktívnejšia lokalita Západných Tatier sú práve Roháče. Túra je mierne až stredne náročná. Celý okruh s prevýšením 700 metrov a dĺžkou cca 13 km od chaty Zverovka na Roháčske plesá a späť trvá približne aj s prestávkami na oddych 6 hod.

...viac info.
45 min

Štrbské a Popradské pleso

Okruh okolo Štrbského plesa, alebo prechádzka na Popradské pleso je nenáročná veľmi obľúbená túra, ktorá vedie s veľkej časti Tatranskou magistrálou patria medzi najznámejšie túry vo Vysokých Tatrách, ktorá trvá približne 3 hod. sú vhodné aj pre rodiny s deťmi.

...viac info.
7 min

Široká dolina

V Demänovskej doline je množstvo nádherných turistických trás a chodníkov. Medzi takéto určite patrí okruh cez Širokú dolinu s východiskovým bodom v Jasnej – Tri vody – Luková – Široká dolina – Lúčky. Celý okruh má 14 km, strednej náročnosti a trvá približne 4 hod.

...viac info.
60 min

Slovenský raj

Národný park Slovenský raj je jednou z najkrajších a najnavštevovanejších prírodných oblastí Slovenska. Krasové tiesňavy, vodopády, kaňony,... alebo Dobšinská ľadová jaskyňa v juhozápadnej časti Národného parku patria ku krajinárskym klenotom Slovenského raja.

...viac info.
45 min

Vodopád skok

Jeden z najkrajších a najdostupnejších vodopádov vo Vysokých Tatrách. Chodník k vodopádu je s miernym stúpaním, sprístupnený celoročne. Výstup trvá približne 1 hod a 45 min. Pekná nenáročná túra s celkovou dĺžkou 5 km a nádhernými výhľadmi, ktorá je vhodná aj pre deti.

...viac info.

Jaskyne Voľný čas

3 min

Ľadová jaskyňa

Demänovská ľadová jaskyňa sa nachádza v Národnej prírodnej rezervácii Demänovská dolina na území Národného parku Nízke Tatry.

...viac info.
5 min

Jaskyňa Slobody

Demänovská jaskyňa Slobody, Národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne je najdlhší a najnavštevovanejší jaskynný systém na Slovensku.

...viac info.
25 min

Stanišovská jaskyňa

Za obcou Liptovský Ján v Jánskej doline sa nachádza Stanišovská jaskyňa, ktorá je jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove.

...viac info.
45 min

Brestovská jaskyňa

Brestovská jaskyňa je prvou sprístupnenou jaskyňou Oravy a Západných Tatier, vzdialená 3 km od obce Zuberec, oproti Múzeu oravskej dediny.

...viac info.
30 min

Važecká jaskyňa

Važecká jaskyňa sa nachádza na okraji obce Važec. Hoci dĺžkou patrí medzi kratšie sprístupnené jaskyne, známa je výskytom bohatej kvapľovej výzdoby.

...viac info.
65 min

Dobšinská jaskyňa

Dobšinská ľadová jaskyňa, ležiaca v Slovenskom raji, neďaleko baníckeho mestečka Dobšiná patrí k najväčším zaľadneným jaskyniam v Európe.

...viac info.

Gastronómia Voľný čas

5 min

Koliba Bystrina

Vychutnajte si tradičné slovenské špeciality v štýlovej kolibe v tichom prostredí uprostred prírody, ktorá je vzdialená pár minút chôdze.

...viac info
7 min

Reštaurácia Tri Studničky

Štýlová reštaurácia v Adult friendly hoteli Tri studničky vás prevedie gastronomickými zážitkami, ktoré kombinujú tradície a fantáziu.

...viac info
7 min

„Route 66" bar & restaurant

Route 66 sa nachádza neďaleko centra mesta, je najnavštevovanejší bar a restaurant v Liptovskom Mikuláši "Authentic american Design".

...viac info